Jak dlouho trvá cesta do Nepálu?

Celková doba letu je 12 hodin. Let je s přestupem, nejčastěji v Dubaji nebo v Doha. Zde se většinou na pár hodin zdržíte. Z Prahy tedy poletíte 6 hodin, poté přestoupíte na let do Káthmándú a poletíte dalších 6 hodin.

Machhapuchhre

tikka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak je to s výlety na přestupech?

Čekání na další spoj si můžete zkrátit okružním výletem po městě. Na letišti v Dubaji i v Doha letecké společnosti (Emirates, Qatar Airways) tyto výlety nabízejí (samozřejmě můžete zvolit i individuální program). Nemusíte se bát, že byste další spoj nestihli, při objednávce výletu, pracovnice kontrolují váš palubní lístek, zda je dostatek času, případně se můžete poradit, který program se dá stihnout.

Kufr nebo krosna?

Pokud se s CK SLAN tour vypravíte na poznávací zájezd po Nepálu není potřeba shánět speciální zavazadlo (krosnu, velký sportovní batoh). Na naše zájezdy můžete vzít klasický kufr na kolečkách, není to nic neobvyklého. I v případě prodloužení zájezdu o trek není kufr problém. Velké nebo chcete-li hlavní zavazadlo (kufr na kolečkách) na trek neberete, toto zavazadlo zůstane uschované v hotelu, kam se po treku budete vracet. Na trek si s sebou ponesete jen věci potřebné během treku – zde se vám již větší batoh bude hodit.

Swayambhunath

Durbar Square

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je nutné očkování?

Není. Není to nutné, ale stejně jako např. při cestách po Evropě je i do Nepálu doporučováno očkování proti žloutence. V případě, že nemáte žádné protilátky vám lékař doporučí vakcínu Twinrix (1. dávka v den určení, 2. dávka za měsíc a 3. dávka za půl roku) – cena jedné dávky cca 1700 Kč. Dále je doporučováno očkování proti Břišnímu tyfu – pouze jedna dávka cca 850 Kč.

Zvládnu trek?

Naše zájezdy jsou připravovány pro běžného turistu. Pokud zvládnete procházky po Krkonoších a podobně, neměl by být pro vás trek v naší režii problém. Je třeba počítat s chůzí s kopce, do kopce, i po schodech.

Eura nebo dolary? Kolik?

Výměna peněz je možná hned po přistání na letišti, směnárna je v těsné blízkosti přepážky pro placení víza. Bez problémů směníte jak eura tak dolary. S výměnou nebudete mít problém ani v Thamelu, kde budete ubytováni první dny pobytu. Zároveň jsme se nesetkali s problémem platit přímo v EUR nebo USD. Výše kapesného je velmi individuální. V Nepálu není draho, najíte se levněji než v ČR. Pokud však podlehnete nákupnímu šílenství, dá se sehnat prakticky cokoliv, je třeba s tím v rozpočtu počítat.

Průměrný kurz Nepálské rupie: 100 NPR = 20,057 Kč

Orientační přepočet: 1000 NPR = 8,6 USD, 7,6 EUR, 200 Kč

Orientační ceny: Fanta/Coca Cola 100-120 NPR, pivo 500 NPR, krabička cigaret 450 NPR, dal bhat 550 NPR, boloňské špagety 400 NPR, tričko 400 NPR

Dal bhat – tradiční nepálské jídlo

snídaně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaké oblečení s sebou zvolit?

V termínech našich zájezdů je v Nepálu příjemné letní počasí – přes den když svítí sluníčko budete jistě chodit v tričku, klidně i v šortkách, večer po západu slunce se však ochladí a mikina se softshellovou bundou přijdou vhod. Na treku se v noci i čepice hodí.

Nepál se SLAN tourem