Bhaktapur město, které rozhodně stojí za návštěvu a během návštěvy Nepálu byste jej neměli vynechat.

Bhaktapur – Durbar Square

Jedná se o jedno z nejkrásnějších královských měst v Nepálu. Leží necelých 20 km od Káthmándú a vedle nádherného výhledu na Himaláje nabízí i spoustu zajímavých památek, které si nemůžete nechat ujít. Vynechat Bhaktapur je jako nenavštívit Karlův most v Praze.

Město je doslova poseté pagodami a náboženskými svatyněmi, uvidíte také paláce a chrámy se zlacenými střechami. Bhaktapur má nejlépe zachovalé palácové nádvoří a staré centrum města v Nepálu. Na seznam UNESCO je zapsáno jeho bohatou kulturou, chrámy a dřevěnými, kovovými a kamennými uměleckými díly. Bhaktapur je významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. Na místní výrobky narazíte na každém rohu a pouliční prodej se vám jistě také nevyhne.

Když vyšlápnete asi 30 schodů na pagodovitý chrám Nyatapola, budete mít Taumadhi Square jako na dlani. Tato zajímavá stavba přežila zemětřesení v roce 1934 i 2015. Říká se, že každý z opatrovníků po obou stranách je 10x  silnější než ti pod ním. Na spodním soklu jsou dva zápasníci, nad nimi dva sloni, následují dva lvi, bájné stvoření a úplně nahoře na vás čekají tantrické bohyně.

Taumadhi Square, Bhaktapur, Nepál

Co musíte vidět:

Tojice náměstí Durbar Square, Taumadhi Square a Dattatreya Square – všechna obsahují sbírku newarského umění a i díky festivalům, které se zde konají, umění a kultuře by se dalo říci, že se jedná o živé muzeum. Ta atmosféra se nedá popsat, ta se musí zažít, je to jiný svět.

Odpovědi na často kladené otázky od našich klientů naleznete zde = FAQ V případě, že nenaleznete odpověď na vaši otázku neváhejte nás kontaktovat.