Káthmándú je hlavním a zároveň největším městem Nepálu. Nachází se v nadmořské výšce 1400 metrů nad mořem v centrální části země, asi 200 km od města Pokhara a 90 km od indických hranic. Káthmándú je jedním z nejstarších měst na světě, jehož nejstarší historie je zahalena legendami a mýty. Uchvátí vás nejen historickými památkami, uměním, kulturou ale také chudobou a chaosem, které k městu beze sporu patří. Mnoho památek je také zapsané na seznamech UNESCO.

Během našich zájezdů je Káthmándú vždy výchozím bodem celého programu – za prvé na letiště Tribhuvan směřují naše lety (s přestupem např. v Doha v Kataru) a za druhé jsme přesvědčeni, že návštěva Káthmándú by během pobytu v Nepálu neměla být vynechána. Naleznete zde mnoho zajímavých míst a zákoutí.

Co určitě musíte vidět:

čtvrť Thamel – turistické centrum města, kde můžete koupit prakticky cokoliv, nachází se zde spousta hotelů, ubytoven i restaurací, jedná se v podstatě o jakousi tržnici pod širým nebem, o suvenýry zde není nouze. Koupíte zde originální dárky, buddhistické obrazy, misky, hudební nástroje, ale také oblečení či spacáky.

Durbar Square – historické náměstí plné chrámů a paláců, ale také prodavačů místních výrobků

Pashupatinath – jeden z nejposvátnějších hinduistických chrámů ležící na břehu řeky Bagmati, která ústí do posvátné Gangy. S největší pravděpodobností zde narazíte na právě probíhající rituály spojené s kremací. Od Káthmándú je Pashupatinath vzdálen zhruba 5 km.

Chrám Boudhanath – největší buddhistická stúpa v Nepálu se nachází asi 11 km od centra Káthmándú. Od rušného města je oddělena vstupní branou. Kolem stúpy se kráčí jedním směrem (po pravé ruce máte stúpu, po levé ruce restaurace a obchody se suvenýry).

Swayambhunath – kvůli stovkám opic, které se po chrámech potulují také nazývané „opičí chrám“. Díky umístění na kopci se naskýtají úžasné pohledy na město a okolí. Jedná se o krásnou stavbu a výhledy stojí za to.

Durbar Square, Káthmándú

Swayambhunath, Káthmándú

Odpovědi na často kladené otázky od našich klientů naleznete zde = FAQ V případě, že nenaleznete odpověď na vaši otázku neváhejte nás kontaktovat.