Naše zájezdy nejsou určeny pro fyzicky zdatné vysokohorské turisty či „nedejbože“ amatérské horolezce. Naším přáním je ukázat Nepál a Himaláje i těm klientům, kteří chtějí alespoň jednou za život spatřit nejvyšší hory světa na vlastní oči. Fyzická náročnost (a u některých ryze poznávacích zájezdů se o ní ani nedá hovořit) je tedy přizpůsobena běžnému klientovi, který s námi pojede např. do Tater či do Alp.

Nepál je bezpečná země s příjemnými lidmi bez rizika osobních konfliktů, krádeží apod.
I když se turistická infrastruktura v Nepálu poměrně rychle rozvíjí, stále má turista pocit, že jeho kontakt s místní kulturou i přírodou je bezprostřední.

Co nabízí Nepál?

– Káthmándú, Bhaktapur, Patan – překvapivě zachovalá centra měst zapsaná na seznamu historických památek Unesco.
– Himaláje – okamžik, kdy poprvé na vlastní oči uvidíte svou první osmitisícovku (ale ona to může být i impozatní Machapuchre, která nemá ani 7000 metrů), ten den si uchováte v paměti do konce svého života.

Jaké zájezdy nabízíme?

V současné době nabízíme několik variant zájezdů, které lze stručně charakterizovat jako „s trekem“ a „bez treku

  • Zájezdy „bez treku“ – jsou klasické poznávací zájezdy, které se ničím významným (tedy ve smyslu rozsahu služeb) neliší od jiných poznávacích zájezdů. I na těchto zájezdech máte možnost spatřit na několika místech Himaláje, jen k tomu musí být příznivé počasí. Tyto naše zájezdy jsou směrovány do nejpříznivějších ročních období, tedy do měsíců březen – duben a říjen – listopad. Ale i tak potřebujeme jasnou oblohu (je jasné, že když máte základnu oblačnosti ve výši 3000 metrů, že asi žádnou osmitisícovku neuvidíte). Nejpůsobivěji je možné spatřit Himaláje (Annapurnu a další velehory) z Pokhary.
  • Zájezdy „s trekem“ – do naší nabídky jsme vybrali 2 treky v oblasti Annapurny. I u těchto zájezdů máte možnost poznat i historické památky a další zajímavosti Nepálu. Trek u těchto zájezdů je zvládnutelný každým běžným jedincem, bez jakékoliv speciální fyzické přípravy. Samozřejmě, klient musí být připraven být „na cestě“ cca 6-7 hodin denně a ujít zhruba 8-12 km (ono to ani tak není o té vzdálenosti v km, jako spíše o „nastoupaných“ metrech).
    Ubytování na treku je v tzv. lodgích (horské chaty) – jejich úroveň je různá. Některé by splnili i podmínky 2* hotelu, jiné si ani jednu hvězdičku nezaslouží. Ale tekoucí voda je jistotou, teplá voda pravidlem, WC + sprcha na pokoji tak 50 na 50. V každé lodgi je k dispozici i možnost občerstvení (název restaurace by byl asi příliš honosný).
Expedice

Vedle těchto skupinových zájezdů, tj. zájezdů, které jsou doprovázeny českým průvodcem, nabízíme i zájezdy pro individuální cestovatele, které označujeme pracovně jako „expedice“. Tyto zájezdy vycházejí z některých výše uvedených zájezdů, ale není na nich zajištěn doprovod průvodce CK. Služby v Nepálu zajišťuje naše partnerská cestovní kancelář. Výhodou těchto „expedičních“ zájezdů je jejich termínová variabilita – je možné je zajistit prakticky v libovolném termínu dle přání klienta. Program zájezdů je možné upravit (prodloužit pobyt, zařadit návštěvu dalších míst). Volit i jiná místa odletu, než Prahy – např. Vídeň či Bratislavu (ocení především klienti z Moravy). A v neposlední řadě zajímavá je i cena – v průměru jsou tyto expediční zájezdy cca o 10.000 Kč levnější, než obdobné klasické zájezdy s pevným termínem a českým průvodcem. Na druhé straně se předpokládá, že klient je vybaven anglickým jazykem na běžné komunikativní úrovni.

Formality:

Víza – udělují se po příletu na letišti. Je třeba mít 2 fotografie a 30 USD.
Očkování – žádné povinné očkování není vyžadováno. Doporučujeme očkování proti žloutence, hodí se totiž pro každou exotickou zemi.

Odpovědi na často kladné otázky od našich klientů naleznete zde = FAQ V případě, že nenaleznete odpověď na vaši otázku neváhejte nás kontaktovat.