Velkolepé scenérie, dobrodružné aktivity, mírumilovná atmosféra.

Phewa Lake, Nepál

Phewa Lake, Nepál

Pokhara je druhé největší město Nepálu, leží 200 km západně od hlavního města Káthmándú a i když je cesta mnohdy zdlouhavá, stojí za to. V Pokhaře hodíte za hlavu ruch a chaos jež jste viděli v Káthmándú. Zde načerpáte síly. Příjemná atmosféra na vás dýchne hned při prvním seznámení. Vzhledem ke své blízkosti k horskému masivu Annapurna je základnou pro různé turistické trasy a výpravy. Pokhara nabízí turistům mnoho aktivit. Jednou z nejoblíbenějších je plavba po jezeře Phewa se zastávkou na ostrůvku uprostřed jezera, kde můžete relaxovat s úchvatným pohořím v pozadí a čerpat síly na další výpravy. Jezero s barevnými lodičkami je velmi fotogenické.

Pokhara, Nepál

Někdy si výhled na zasněžené hory můžete vychutnat i z postele vašeho hotelu.
Naleznete zde také spoustu obchodů se suvenýry, hotely i restaurace.

Pokud do Pokhary z Káthmándú zvolíte pozemní dopravu (nikoliv leteckou) doporučujeme cestou odbočit na návštěvu Bandipuru. Leží asi 120 km od Káthmándú a 80 km od Pokhary. Cesta je sice trošku klikatější, ale zajížďky rozhodně nebudete litovat. Tato překrásná vesnička má své jedinečné kouzlo a pokud se vám vydaří počasí, budete mít nezapomenutelný výhled na zasněžené osmitisícovky (Dhaulagiri, Annapurna, Manaslu, atd.)

Phewa Lake, Pokhara

Co musíte vidět:

Sarangok – vrchol nabízející nádherný výhled na západ a východ slunce, pohoří Annapurna, a celé město pod ním. Jakmile první paprsky slunce rozptýlí temnotu v údolí, scenérie vás prostě ohromí.

Davis Fall – vodopád a přilehlý jeskyní komplex je místní atrakcí, po prohlídce si zde můžete vyzkoušet jak by vám slušelo tradiční nepálské oblečení a nechat se tak vyfotit.

Pagoda míru, Pokhara

Zelení obklopenou bělostnou Pagodu míru, odkud je po zdolání výstupu nádherný výhled na jezero a nedaleké vrcholky hor. Naleznete ji ve výšce 1113 m n. m.

Odpovědi na často kladené otázky od našich klientů naleznete zde = FAQ V případě, že nenaleznete odpověď na vaši otázku neváhejte nás kontaktovat.