Chitwan (česky Čitvan) je nejstarší Národní park v Nepálu.
Jako první chráněná oblast Nepálu má dlouhou historii a bohaté zkušenosti s ochranou přírody. Uvidíte impozantní krajinu i dokonalé západy slunce. V roce 1984 by zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Tento Národní park leží zhruba uprostřed země, mezi hlavním městem Káthmándú a Pokharou, u hranic s Indií. Z Káthmándú se k parku dostanete po cca 6 hodinách jízdy a z Pokhary za cca 4 hodiny.

Panují zde různá klimatická období, z nichž každé nabízí jedinečný zážitek. Od října do února se teploty pohybují okolo příjemných 25°C. Od března do června dosahují teploty až ke 43°C, tyto horké dny vystřídá monzunová sezóna, která trvá od konce června do září.

Park je proslulý především ochranou jednorohého nosorožce, bengálským tygrem a krokodýlem. Mimo ně zde žije spousta druhů ptáků, krásných motýlů a mnoho dalších divokých zvířat jako jsou například medvědi, antilopy, jeleni, sloni atd. Na slonech se po parku můžete také projet, nebo si dát s nimi koupel a osvěžit se během letních dní. Chitwan není nijak oplocen, na divoká zvířata tak můžete narazit i mimo něj.

Je zde spousta zajímavých míst a aktivit. Můžete nasednou na kanoi a nechat se unášet proudem řeky.To je ideální pro pozorování ptactva a vzácných druhů krokodýlů. Dále můžete projet jeepem džunglí křížem krážem, či shlédnout jedno z tradičních tanečních představení etnika Tharu. Obchod se suvenýry zde také naleznete.

Do Chitwanu doporučujeme přibalit repelent, hlavně po setmění se bude hodit.

Na výpravu do džungle se můžete vydat, z bezpečnostních důvodů, pouze v doprovodu dvou průvodců. Poučí vás jak se chovat např. při setkání s nosorožcem. Vidět nosorožce na vlastní oči, ve volné přírodě, je zážitek na celý život, ale dostat se k němu příliš blízko je přeci jen nebezpečné.

Chitwan, Nepál – nosorožec

Chitwan, Nepál – slon

Odpovědi na často kladené otázky od našich klientů naleznete zde = FAQ V případě, že nenaleznete odpověď na vaši otázku neváhejte nás kontaktovat.